A restaurált fénykép ideális helye a nappali fala a kanapé fölött, vagy a lépcsőfeljáró. A kanapé fölé elhelyezett fényképek méretét akkorára nagyíttassuk ki, hogy a kanapé előtt állva is jól láthatóak legyenek.
A lépcsőfeljáróban viszont egészen közelről szemlélhető a fénykép, tehát ide bátran jöhetnek a kicsik (széles paszpartuval hangsúlyt is adhatunk nekik).
A régi fénykép falfúrás nélkül elhelyezhető fényképtartó polcokra, és asztali támasztós képkeretben szinte bárhol a lakásban.
Hosszúkás, keskeny képeket lehetőleg hasonló formájú tárgyak mellé helyezzünk a falra.
Atmoszférát teremthetünk azzal, hogy a falon, polcon vagy asztalkán lévő régi fényképek körül, azokkal harmonizáló tárgyak, bútorok vannak.
Ha egy nagy fénykép a helyiség központi részén lesz felakasztva, ügyeljünk arra, hogy mindenhonnan szabad rálátás legyen.
Magasság
Alapszabályként elmondható, hogy a fényképek közepe az átlagos magasságú álló ember szemmagasságában legyen. Ha azonban a fénykép olyan helyiségben van, ahol általában ülni szoktunk, (nappali, étkező) akkor az ülő szemmagasság lesz a mérvadó.
Nagyon nagy méretű tájkép falra helyezésénél a kép horizontjának magasságát kell figyelembe venni.
Egy alacsony belmagasságú helyiségben csalhatunk azzal, hogy alacsonyabbra akasszuk a fényképeket vagy több fényképet egymás fölé helyezünk és ez állandóan fel-le vezetve a tekintetet, látszólag „megemeli a mennyezetet”
Magas helyiségeket, (vagy egy bizonyos részletüket) meghittebbé varázsolhatunk a családi fényképek ülő szemmagasságban elhelyezett vízszintes sorával. Helyezzünk eléjük alacsony ülőbútorokat, padlólámpát stb.